صنایع خودروسازی

امروزه قسمت الکترونیک خودروها با سرعت بسیار بالایی در حال بزرگ شدن است. به واسطه یک تحقیق درسال 1950 میلادی تنها 1 درصد از اجزای تشکیل دهنده خودروها را سیستم های الکترونیکی تشکیل می داده است، که این عدد در سال 2010 به 30 درصد افزایش یافته است.

خودروهای برقی مدرن برای کنترل موتور اصلی و همچنین مدیریت به الکترونیک قدرت متکی هستند. سیستم باتری خودروهای خودران آینده به سیستم‌های کامپیوتری قدرتمند، مجموعه‌ای از حسگرها، شبکه‌ها و ناوبری ماهواره‌ای متکی خواهند بود که همگی به وسایل الکترونیکی نیاز دارند.

تیم متخصص آوند الکترونیک توانایی طراحی و تولید انواع سیستم های الکترونیکی وسایل نقلیه اعم از ECU، رادیو پخش، سیستم احتراق، سیستم های امنیتی و … را داراست.

سیستم الکتریکی خودرو در صنایع خودروسازی امروزی بسیار پیچیده است، همه چیز از چراغ ها، ترمزها، لوازم جانبی، جرقه زنی و دریچه گاز همگی به صورت الکترونیکی کنترل می شوند. فهرست زیر فهرستی کلی از اجزایی را نشان می‌دهد که بسته به پیچیدگی سیستم الکتریکی خودرو ممکن است در داخل خودرو یافت شوند. فهرست ممکن است همه اجزا را پوشش ندهد.

اجزای اصلی:

باتری

دینام

استارتر

اجزای اضافی:

سیستم های جرقه زنی

سیستم های سیم کشی

فیوزها

رله/سوئیچ

واحد کنترل الکترونیکی

واحد کنترل موتور

بدنه تزریق سوخت الکترونیکی/دریچه گاز

سنسورها / فرستنده ها / محرک ها / ماژول ها

تراشه های کامپیوتری

سیستم های روشنایی

تهویه مطبوع

تجهیزات صوتی و تصویری / لوازم جانبی

الکترونیک قدرت مانند شیشه برقی، قفل، ورود بدون کلید و غیره و اجزای آنها

فن‌آوری‌های الکترونیک خودرو مانند رانندگی خودکار، خودروهای تمام الکتریکی و سرگرمی‌های اطلاعاتی درون خودرو، روندهای جدید در صنعت خودرو هستند . وسایل نقلیه خودرویی در حال تبدیل شدن به “دستگاه های الکترونیکی نهایی” هستند. پیش‌بینی می‌شود که لوازم الکترونیکی خودرو نزدیک به یک سوم هزینه کل خودرو را تشکیل می‌دهد. دگرگونی‌های خودرو باعث ایجاد ویژگی‌ها و چالش‌های جدیدی از جمله (1) رانندگی خودکار (۲) اتومبیل‌های تمام الکتریکی با قدرت بسیار بالا و (۳) ارتباطات پرسرعت و ایمن و سرگرمی اطلاعاتی می‌شود.

در سال‌های اخیر، پیشرفت‌های حسگر خودرو منجر به فناوری‌های پیشرفته‌تر رانندگی خودکار شده است که آگاهی و دید بالاتری را امکان‌پذیر می‌سازد. ویژگی‌های پیشرفته ویژه در خودرو شامل کروز کنترل تطبیقی، کمک پارک، کمک حفظ خطوط، تشخیص عابر پیاده، و تشخیص علائم ترافیکی است، همانطور که در شکل زیر نشان داده شده است ، فلمینگ فناوری الکترونیک خودرو را در پنج دسته اصلی خلاصه می کند. در هر پنج دسته، تعداد فزاینده‌ای از الکترونیک از بخش‌های عملکردی مختلف در سیستم‌های الکترونیکی پیچیده ادغام می‌شوند. این سیستم های الکترونیکی اغلب چندین دسته را به طور همزمان نشان می دهند. انتقال از سیستم های مکانیکی به سیستم های الکترونیکی در پلت فرم خودرو، هم به عملکرد سیگنال الکتریکی بالاتر و هم به بسته بندی الکترونیکی قابل اطمینان مکانیکی نیاز دارد .

خدمات ما

درخواست همکاری

به منظور همکاری با مجموعه نوید یا درجلسه مشاوره، لطفا فرم زیر را تکمیل کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل کنند.    شرکت دانش بنیان نوید، با بیش از ۱۲ سال حضور فعال در صنعت برق و الکترونیک کشور وانجام بیش از ۱۰۰۰ پروژه با صنایع مختلف، اماده همکاری با شماست

    اطلاعات تماس

    تمامی حقوق برای وبسایت نوید محفوظ است.

    فروشگاه